Oferta 1

Kamery obrotowe LC + rejestrator cyfrowy IP


System nadzoru wizyjnego dla wybranego obiektu- w tym przypadku: Ujęcie wody 2 kamery obrotowe (w tym jedna HDTV).


Proponowane rozwiązane oparte jest o system wysokiej jakości zewnętrznych kamerach obrotowych IP produkcji ASIX, router z funkcją switch’a oraz stanowisko komputerowe z monitorem LED fullHD 21.5’’.

Proponowana kamera skierowana na ujęcia wody oraz zbiorniki wody czystej, to kopułkowa kamera sieciowa PTZ AXIS P5534-E. Jest to jeden z najnowszych produktów firmy AXIS, oferujący obraz w standardzie HD (720 linii) z 18-krotnym zbliżeniem optycznym oraz 12-krotnym zbliżeniem cyfrowym (całkowity maksymalny zoom x216). Kamera obserwująca budynki zakładu to również obrotowa kopułka sieciowa, przy czym z uwagi na mniejsze oddalenie od obiektów, proponuje się prostsze i tańsze rozwiązanie w oparciu o model AXIS 215PTZ-E, która przy rozdzielczości 576 linii umożliwia 12-krotne zbliżenie optyczne. Z uwagi na dużo mniejszą czułość do prawidłowej pracy wymaga ona więcej oświetlenia niż wskazana wcześniej kamera megapikselowa.

Jednostka obserwacyjna oraz archiwizująca (zapisująca obraz) to komputer stacjonarny PC z monitorem LED 21.5’’. Całość systemu spięta jest poprzez router sieciowy z funkcją switcha. Po podłączeniu do lokalnej sieci komputerowej system gwarantuje możliwość podglądu/konfiguracji z dowolnego komputera w zakładzie, a w przypadku udostępnienia dobrej jakości łącza internetowego (upload 1Mbps, zalecana statyczna adresacja IP) możliwość prezentowania obrazów/wideo w Internecie w czasie rzeczywistym.


Zestawienie podstawowych elementów systemu:
 1. Zewnętrzna kamera obrotowa AXIS P5534-E (megapikselowa) - 1 szt.
 2. Zewnętrzna kamera obrotowa ASIX 215PTZ-E - 1 szt.
 3. Router z funkcją switch’a LinkSys (Powered by Cisco) - 1 szt.
 4. Komputer stacjonarny PC z monitorem LED 21.5’’ - 1 szt.
 5. Uchwyty montażowe do kamer - 2 szt.
 6. Rozdzielnica zasilająca z układem zabezpieczenia przepięciowego oraz systemem awaryjnego podtrzymania napięcia zasilającego - 1 szt.
 7. Okablowanie i kompletna instalacja systemu w/na budynku wieży - 1 kpl.
 8. Prezentacja gotowego systemu i szkolenie obsługi - 5 godz. (jeden dzień)
Oferta 2

Kamery obrotowe LC + rejestrator cyfrowy IP rozwiązanie nieco tańsze


System nadzoru wizyjnego dla wybranego obiektu- w tym przypadku: Ujęcie wody Proponowane rozwiązane oparte jest o system wysokiej jakości zewnętrznych kamerach obrotowych dostarczanych przez LC Security, multiplekser cyfrowy z funkcją rejestratora oraz monitor.


Projekt przewiduje instalację na wieży dwóch identycznych kamer szybkoobrotowych typu dzień/noc (kolor-czarno/biała) typu LC 15-CD53W-S23. Produkt stanowi połączenie funkcjonalności i niezawodności, gwarantując dobrej jakości obraz (520 linii) z możliwością 23-krotnego zbliżenia optycznego. Wysoka czułość przetwornika kamery gwarantuje dobrą obserwację w warunkach nocnych bez konieczności doświetlania terenu.


Jednostka obserwacyjna oraz archiwizująca (zapisująca obraz) to 4-kanałowy multiplekser cyfrowy z funkcją rejestratora typ LC-4004 wyposażony w dysk twardy Sata 500GB. Jest to rozwiązanie typu „hexaplex” co gwarantuje jednocześnie podgląd na żywo, nagrywanie, odtwarzanie, archiwizację, tworzenie kopii zapasowej oraz przekazywanie obrazu do sieci IP. Obraz wyświetlany jest na monitorze LED 21.5’’ zlokalizowanym przy rejestratorze, a po podłączeniu do lokalnej sieci komputerowej system gwarantuje możliwość podglądu obrazu z dowolnego komputera w zakładzie (sieć LAN), a w przypadku udostępnienia dobrej jakości łącza internetowego (upload 1Mbps, zalecana statyczna adresacja IP) możliwość prezentowania obrazów (wideo) w Internecie w czasie rzeczywistym. Uzupełnieniem systemu jest sterownik z joystickiem, który w sposób prosty zapewnia obsługę kamer.


Oferta obejmuje:
 1. Zewnętrzna kamera obrotowa LC 15-CD53W-S23 - 2 szt.
 2. Multiplekser cyfrowy LC-4004 + HDD SATA 500GB - 1 szt.
 3. Monitor LED 21.5’’ - 1 szt.
 4. Sterownik z joystickiem do głowic PTZ - 1 szt.
 5. Uchwyty montażowe do kamer - 2 szt.
 6. Rozdzielnica zasilająca z układem zabezpieczenia przepięciowego oraz systemem awaryjnego podtrzymania napięcia zasilającego - 1 szt.
 7. Okablowanie i kompletna instalacja systemu w/na budynku wieży - 1 kpl.
 8. Prezentacja gotowego systemu i szkolenie obsługi - 5 godz. (jeden dzień)